INNOVATIVE.YARATICI.SÜRDÜRÜLEBİLİR.

VİZYON

A Design Studio ; temelleri 1974 yılında atılan A GRUP ‘a bağlı Ar&Ge Bölümü bünyesinde kurulmuştur.

A Design Studio olarak farklı disiplinlerdeki grup şirketlerimize tasarım desteği vermenin yanında, aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışı firmalara da Endüstriyel Tasarım hizmeti vermektedir..

Hedefimiz sahip olduğumuz teknolojinin ve üretimin olanaklarının yanı sıra toplumun, insanın ve çevrenin ihtiyaçlarını detaylı analiz ederek, yeni bir ürün fikrini üretime uygun şekilde projelendirirken, işlevsel ve yenilikçi olmasını, insan sağlığına, güvenliğine, çevreye zarar vermemesini, kullanıcının ihtiyacına ve beğenisine en uygun şekilde sunmaktır.

Verdiğimiz hizmet ile maliyetinin orantılı olmasını sağlayarak kaliteli bir üretim için en uygun tasarım fikirleri geliştirmek bizi sektörde avantajlı konuma getirmektedir.

Ekip olarak tasarımda; kullanıcının ihtiyaçlarını gözeten, yurtiçi ve yurtdışı pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran tasarım anlayışı ile hareket etmek başlıca hedefimizdir.

Bu sorumluluk ile yaratıcı fikirlere ve etkin tasarım gücüne inanan "en iyiyi" sunmayı hedefleyen bir firmayız.

PROJELER

BRAIN STORMING

Bir fikri en iyi destekleyecek doğru içeriği oluşturmaya yarayan bu metod biz tasarımcılar için vazgeçilmezdir. Her fikre değer verilir ve kaydedilir. Gelişi güzel ortaya çıkan bu fikirler yaratıcı süreci hem hızlandırır hem de çeşitlendirir.

Kısa sürede çok sayıda ortaya çıkan fikirler tarafımızca detaylı incelenir ve olgunlaştırılır..

Orjinallik, yaratıcılık ve farklı fikir üretmek en temel amacımızdır.

SKETCHING IDEATION

Kişisel düşüncenin, fikrin ve duyguların gözle görülür hale gelmesi ve gerçeğe dönüşmesi aşamasıdır. Aynı zamanda eskiz biçim ve içerik sorgulamaktadır.

Ekip olarak kullandığımız bu aşama, bütün tasarlama sürecinde ve her bir aşamasında başvurulacak en temel harekettir. 

MODELLING

A Design Studio ekibi olarak teknoloji ve bilişimin son derece hızlı ve sürekli geliştiği çağımızda fikir ve ürünlerimizi sanal ortamda çok daha anlaşılır hale getirmekte ve üretim detaylarını çözebilmekteyiz.

Sektördeki başlıca ve en gelişmiş modelleme programlarına hakim olan Tasarım ekibimizin tecrübesi ve teknik alandaki profesyonelliği ile kurgulanan 3d modelleme  &  render çalışmaları müşterilerimize  daha  anlaşılır,  yüksek kaliteli, ve güvenilir hizmet sunmamıza olanak sağlar. 

PROTOTYPE

Tasarladığımız ve sanal ortamda 3 boyutlu modelini oluşturduğumuz ürünün üretimden önce gerçeğe en yakın orantılı şeklini elle tutulur hale getirdiğimiz aşamadır.

3 boyutlu programlarda modellediğimiz ürün sahip olduğumuz son teknoloji 3d yazıcılar sayesinde hacim kazanmakta; detay , ölçek ve orantı net görülebilmektedir.

Halen bünyemizde plastik, karbon, kevlar, metal malzemeleri işleyebilen 3d yazıcılar kullanılmaktadır. 

...